KADROMUZ – Özel Hürriyet Yıldız Okulları

KADROMUZ

Cansu Karagülle

Müdür Yardımcısı

Nergis Aydın Uzun

Müdür Yardımcısı

Nazlıcan Arslan

Rehber Öğretmeni

Büşra Gürkan

Ana Sınıfı Uzman Öğretici

Seda Göçen

Ana Sınıfı Öğretmeni

Deniz Baskok

Sınıf Öğretmeni

Deniz Şimşek

Sınıf Öğretmeni

Necla Yılmaz

Sınıf Öğretmeni

Selda Algan

Sınıf Öğretmeni

Cansu Karagülle

Fen Bilgisi Öğretmeni

Seda Bengi

Drama Öğretmeni

YENER ŞAHİN

Müzik Öğretmeni

HALİS OCAK – Okul Müdürü

1950  Terme doğumlu Halis OCAK, 1968 yılında Perşembe Öğretmen Okulu’ndan mezun olmuştur.

İş hayatına 1968 yılında sınıf öğretmeni olarak başlayıp 27 yıl ilkokulu öğretmeni olarak görev yaptı. 1995 yılında emekli olup 1996 yılında Samsun Özel Meralcan Okulları’nda  6 yıl Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2002 yılında bu görevinden ayrılarak resim kursu ve etüt merkezlerinde çalıştı. 2016 yılında Özel Atakum Kültür Okulları’nın Kurucu Müdürlüğünü yaptı.

2018 yılında bu görevinden ayrılarak, Özel Hürriyet Yıldız Okulları’nda Müdür olarak göreve başladı.

NERGİS AYDIN UZUN – Müdür Yardımcısı

1980 Kdz.Ereğli doğumlu olan Nergis Aydın Uzun, 2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi sınıf öğretmenliğinden mezun olmuştur.

İş hayatına Toplum Gönüllüleri Vakfı Samsun Gençlik Hizmet Merkezinin kurucu müdürü olarak başlayıp Eğitim Gönüllüleri Vakfı, Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının eğitim programlarını hazırlayan ekibin yönetim kademesinde yer almıştır. 2000-2003 yılları arasında Sivil toplum alanının yanı sıra Hürriyet Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde yarı zamanlı öğretmenlik görevinin ardından altı ay kurum müdürlüğü görevini yürütmüştür.

2003-2007 yılları arasında İstanbul da Çelikel Eğitim Vakfında Eğitim Programları ve Saha Yöneticisi olarak görev yapmıştır.

Özel Hürriyet Yıldız Okullarında Mayıs 2017 itibariyle kurucu müdür olarak göreve başlamış olup, görevine Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

NAZLICAN ARSLAN – Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen

1994 Samsun doğumlu NAZLICAN ARSLAN, 2018 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ana Bilim Dalından mezun olmuştur.

İş hayatına Mayıs 2018 de Özel Hürriyet Yıldız Okullarında başlamıştır.

Çocuk Testleri, MMPI, Wısc-R ,6-16 Yaş Zeka Testi , Deyim ve Hafıza Teknikleri Eğitimi ,Oyun Terapisi Eğitimi ,Duygusal Zeka Uygulayıcı Temel Eğitimi ,Çocuk Testlerinin Psikolojik Açıdan Yorumlanması ve Mahremiyet Eğitimi alanlarında eğitime sahiptir.

Hürriyet Yıldız Okulları bünyesinde yapılan ve patent aşamasında olan Performans ve Yetenek Ölçme Testi Uygulayıcısı  noktasında uzmanlaşma eğitimi almaya devam etmektedir.

CANSU KARAGÜLLE – Müdür Yardımcısı-Fen Bilgisi Öğretmeni

1989  Samsun doğumlu Cansu KARAGÜLLE, 2012 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen

Bilgisi Bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına Özel Kültür Etüt Eğitim Merkezi’nde başlamıştır.

2017 Haziran ayından itibaren Hürriyet Yıldız Okulları’nda görev yapmaya başlamıştır.

Felsefe ve Psikoloji yayınları, Kişisel Gelişim Ve Sanatsal Faaliyetler ile

ilgili alanları takip etmek gibi hobileri vardır.

SEDA BENGİ – Eğitim Koordinatörü- Türkçe/Drama Öğretmeni

1995 Samsun doğumlu Seda BENGİ,2016 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünden mezun olmuştur.

İş hayatına Samsun Artı Bilgi Okullarında başlamıştır.

2017 Eylül ayı itibariyle Hürriyet Yıldız Okullarında görev yapmaya başlamıştır.

Sahne sanatları, halk dansları ve modern dans ilgi alanları arasındadır.

SEDA GÖÇEN – ANASINIFI ÖĞRETMENİ

1994 yılı Samsun doğumlu Seda Göçen, 2013 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesinde öğrenim hayatına başlayıp ikinci yarısında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesine yatay geçiş yapmıştır. 2017 yılında ise Ondokuz Mayıs Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur.

Öğrencilik döneminde ÖRAV’ın düzenlediği “Öğrenen Lider Öğretmen” seminerine katılmıştır. Stajyer olarak Fahrettin Ulusoy İlköğretim Okulu, İlyasköy Anaokulu ve Kurupelit  Anaokulu’nda görev yapmıştır.

Çalışma hayatına ise Eylül 2018 itibariyle Özel Hürriyet Yıldız Okulları’nda okul öncesi öğretmeni olarak başlamıştır. Kitap okumak, değişik çocuk dergileri incelemek gibi hobileri vardır.

BÜŞRA GÜRKAN – Anasınıfı Uzman Öğretici

1997 Samsun doğumlu Büşra GÜRKAN, 2017 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Çocuk Gelişimi Bölümü’nden mezun olmuştur.

İş hayatına 2017 Haziran ayında  Hürriyet Yıldız Okulları’nda başlamıştır.

Büşra GÜRKAN ‘ın yaratıcılığı geliştirmek, oyun üretmek, çocuklarda özgüven geliştirici etkinlikler yapmak gibi hobileri vardır.

NECLA YILMAZ –  Sınıf Öğretmeni

1958  Ordu doğumlu Necla YILMAZ, Anadolu Üniversitesi , Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesinden, İşitme ve Konuşma Engeli bulunan öğrenciler için eğitim sertifikası ve diğer özel eğitim ihtiyacı duyan (hiperaktivite,disleksi vb.) çocuklar için uzmanlık belgesi almıştır.

Öğretmenlik hayatına Ordu Kumru İlkokulunda başlamıştır. Çeşitli devlet okullarında çalıştıktan sonra Samsun Atatürk İlköğretim Okulu’ndan emekli olmuştur. Emekliliğinden sonra bir süre Ezgililer Koleji’nde öğretmenlik, devamında da bir yıl süresince ALİN Sanat Merkezinde İdarecilik görevi yapmıştır. Meslek hayatına Hürriyet Yıldız Okulları’nda Sınıf Öğretmeni olarak devam etmektedir.

YENER ŞAHİN – Müzik Öğretmeni

Ordu doğumlu olan Yener ŞAHİN  , 1977 yılında Ladik Akpınar Öğretmen Okulu’ndan, 1980 yılında ise  Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980-1981 yıllarında Mardin Cumhuriyet Ortaokulu, 1981-1985 yılları arasında Mardin Lisesi, 1985-1990 yılları arasında Ankara Beypazarı Lisesi , 1990-1992 yılları arasında Samsun 50. Yıl Lisesi, 1993-2017 yılları arasında  Samsun Anadolu Lisesi’nde görev yapmış ve 2017’de emekli olmuştur. Etkileşimli Sınıf Yönetimi konusunda eğitimlere katılmıştır.

36 yıllık Müzik öğretmenliği görevi süresince gerek görev yaptığı okul içi faaliyetler, gerek il ve ilçe bazında değişik müzik çalışmalarında bulunmuştur.

Çalışmaları sonucunda Valilik ve MEB den aldığı çok sayıda teşekkür ,takdir ve başarı belgesi bulunmaktadır.2018 yılı itibariyle Hürriyet Yıldız Okullarında müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.

DENİZ ŞİMŞEK – Sınıf Öğretmeni

1991 Samsun doğumlu Deniz ŞİMŞEK , 2014 yılında Artvin Çoruh Üniversitesi Sınıf

Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

İş hayatına 2015 yılında Gelişim Atölyesi Etüt Merkezi’nde başlamıştır.

2017 Haziran ayından itibaren Hürriyet Yıldız Okulları’nda görev yapmaya başlamıştır.

Kitap okumak, resim yapmak ve kendi mesleği ile ilgili yayınları takip etmek gibi hobileri vardır.

SELDA ALGAN- Sınıf Öğretmeni

Adana doğumlu Selda Algan 2000 yılında Gazi Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

2000 yılından itibaren çalışma hayatına aktif olarak devam etmiş olan Selda ALGAN,

Word programı, Akıl Oyunları ile ilgili eğitim kurslarına katılmıştır.

2018 eylül  itibariyle Hürriyet Yıldız Okulları’nda görev yapmaya başlamıştır.

DENİZ BASKOK- Sınıf Öğretmeni

1996 Samsun doğumlu Deniz BASKOK, 2018  yılında Ordu  Üniversitesi

Sınıf Öğretmenliği  Bölümü’nden mezun olmuştur.

İş hayatına 2018 Eylül ayında  Hürriyet Yıldız Okulları’nda başlamıştır.

İstanbul İşletme Enstitüsünden Etkili İletişim Stratejileri ve Beden Dili ile İşaret Dili Eğitimleri almıştır. Samsun Devlet Konservatuarı Halk Oyunları kursundan 8 yıllık eğitimi tamamlamıştır.

Kurtman ERSANLI – Kurucu

 

Kurucumuz Prof. Dr. Kurtman ERSANLI 1951 yılında Lâdik’in Meşepınarı Köyü’nde doğdu. İlköğretimini köyünde, ortaöğretimini Lâdik Ortaokulu ve Perşembe İlköğretmen Okulu’nda tamamladı. Dört yıl ilkokul öğretmenliği yaptıktan sonra, İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Bölümü’nden mezun oldu.

Eğitim Enstitüsü ve Yüksek Öğretmen Okulu’nda öğretim görevliliği ve idareciliklerde bulundu.1982 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Görevliliğine atandı.1988’de doktora derecesini aldı.1991’de Doçent,1997 de Profesör oldu. Samsun Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü’nde bulundu.1 Mart 2018 ‘de Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümü, öğretim üyesi iken emekliye ayrılarak kendisini okulundaki eğitime adadı. Çok sayıda kitap  ve bilimsel çalışmaları olan Tük Milli Eğitim camiasında saygın bir yere sahip olan Ersanlı, yarım asra yakın eğitim tecrübesi ile şimdi Hürriyet Yıldız Okullarında.

Prof. Dr. Kurtman ERSANLI’nın, “Bugünün yıldızları, yarının güneşi olsun” amacıyla, yıllarca hayalettiği eğitim kurumu Hürriyet Yıldız Okulları, kaynağını milletine adanmışlıktan alan, Samsun’dan doğan bir marka olarak Türkiye’nin markası olma yolculuğuna Eylül 2017 de başladı. Bu marka yolculuğunda ekip arkadaşları olacak öğretmenler CV ve bireysel görüşmeler ile değil, alanında uzman kişilerden ( Eğitim Bilimci, Davranış Bilimci, Sivil Toplum Yöneticisi ve Okul Müdüründen) ve eğitimcilerden oluşan 5 kişilik bir kurulun yaptığı iki aşamalı sözlü bir sınavla seçilmiştir. Geleceğimiz olan çocuklarımız, saygının, sevginin ve sabrın ürünü olan Hürriyet Yıldız Okulları ailesine emanettir.

YENER ŞAHİN – Müzik Öğretmeni

Ordu doğumlu olan Yener ŞAHİN , 1977 yılında Ladik Akpınar Öğretmen Okulu’ndan, 1980 yılında ise Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik Bölümü’nden mezun olmuştur. 1980-1981 yıllarında Mardin Cumhuriyet Ortaokulu, 1981-1985 yılları arasında Mardin Lisesi, 1985-1990 yılları arasında Ankara Beypazarı Lisesi , 1990-1992 yılları arasında Samsun 50. Yıl Lisesi, 1993-2017 yılları arasında Samsun Anadolu Lisesi’nde görev yapmış ve 2017’de emekli olmuştur. Etkileşimli Sınıf Yönetimi konusunda eğitimlere katılmıştır.
36 yıllık Müzik öğretmenliği görevi süresince gerek görev yaptığı okul içi faaliyetler, gerek il ve ilçe bazında değişik müzik çalışmalarında bulunmuştur.
Çalışmaları sonucunda Valilik ve MEB den aldığı çok sayıda teşekkür ,takdir ve başarı belgesi bulunmaktadır.2018 yılı itibariyle Hürriyet Yıldız Okullarında müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.